Czy sprawozdanie za 2011 rok trzeba składać w Monitorze Polskim BRachunkowośćAgnieszka Pokojska•27 grudnia 2011
Spółka zakładająca księgi rachunkowe musi sporządzić bilans otwarciaProcedura Stworzony inwentarz jest podstawą do otwarcia ksiąg rachunkowych. Pojedyncze jego pozycje stanowią odpowiedniki lub rozwinięcia poszczególnych pozycji bilansu otwarciaAgnieszka Pokojska•27 grudnia 2011
Trzeba ująć obciążenie zysku w rachunkuPozycję podatek dochodowy w rachunku zysków i strat, tworzonym na koniec roku obrotowego, wypełniają tylko podatnicy CITAgnieszka Pokojska•19 grudnia 2011
Zagraniczne zobowiązania poddaje się inwentaryzacji i wycenie bilansowejNa 31 grudnia trzeba zinwentaryzować zobowiązania zagraniczne metodą weryfikacji dokumentów i przeliczyć je po średnim kursie NBP z tego dniaAgnieszka Pokojska•19 grudnia 2011
Jak prawidłowo wystawić rachunekPodatnik prowadzi działalność gospodarczą. Nie stosuje kasy fiskalnej. Kiedy musi wystawić rachunek za wykonaną usługę lub sprzedany towar?Ewa Matyszewska•19 grudnia 2011
Jak rozwiązać w księgach odpis aktualizującyW ubiegłym roku firma utworzyła odpis aktualizujący należności. W tym roku odbiorca uregulował wszystkie kwoty. Jak rozwiązać tę rezerwę?19 grudnia 2011