Dziennik Gazeta Prawana logo

W służbie zdrowia coraz większa determinacja

13 maja 2019

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają zaostrzenie prowadzonego od zeszłego tygodnia protestu, a izby lekarskie wzywają członków do udziału w zaplanowanej na 1 czerwca manifestacji.

Wczoraj związkowcy reprezentujący fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych zapowiedzieli, że będą składać do swoich pracodawców wnioski o podwyżki (wzory pism zamieścili już w sieci). Powoływać się w nich będą na słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z 8 maja, że „dyrektorzy szpitali dostali dodatkowe 680 mln zł z powodu wzrostu wyceny świadczeń i te pieniądze mogą przeznaczyć na podwyżki dla grup zawodowych, które jeszcze ich nie dostały”. Domagają się dodatkowych 1600 zł brutto z wyrównaniem od 1 marca 2019 r. – tyle, ile dostały pielęgniarki.

Pozostało 95% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.