Telekomunikacyjna dziura zostanie załatana
PKP Intercity analizuje ofertę złożoną przez operatorów, aby zainstalować w wagonach urządzenia wzmacniające sygnał GSM
Każdy, kto próbował rozmawiać przez telefon albo korzystać z internetu w pędzącym (jak na polskie warunki) pociągu, wie, co znaczy szarpane połączenie albo po prostu brak zasięgu. Klienci skarżą się do kolejarzy i telekomów. Te ostatnie postanowiły coś z tą sytuacją zrobić. "Operatorzy sieci mobilnych przedstawiają inicjatywę wyposażenia wagonów w odpowiednie urządzenia wzmacniające sygnał sieci komórkowych (repeatery), pozwalające na poprawę jakości usług wewnątrz wagonów pasażerskich" - tak w oficjalnym piśmie pisze Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji do PKP Intercity.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.