Dziennik Gazeta Prawana logo

Telekomunikacyjna dziura zostanie załatana

27 czerwca 2018

PKP Intercity analizuje ofertę złożoną przez operatorów, aby zainstalować w wagonach urządzenia wzmacniające sygnał GSM

Każdy, kto próbował rozmawiać przez telefon albo korzystać z internetu w pędzącym (jak na polskie warunki) pociągu, wie, co znaczy szarpane połączenie albo po prostu brak zasięgu. Klienci skarżą się do kolejarzy i telekomów. Te ostatnie postanowiły coś z tą sytuacją zrobić. "Operatorzy sieci mobilnych przedstawiają inicjatywę wyposażenia wagonów w odpowiednie urządzenia wzmacniające sygnał sieci komórkowych (repeatery), pozwalające na poprawę jakości usług wewnątrz wagonów pasażerskich" - tak w oficjalnym piśmie pisze Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji do PKP Intercity.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.