Joe Biden porozmawia o wyjściu z Afganistanu
Talibowie nie odpuszczają, więc do Waszyngtonu leci delegacja z Kabulu. Rząd Afganistanu boi się sytuacji po ewakuacji US Army
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotka się w piątek w Białym Domu z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim i Abdullahem Abdullahem, przewodniczącym Najwyższej Rady Pokoju, odpowiedzialnej za rozmowy pokojowe z talibami. Wizyta odbędzie się niemal dwa miesiące po tym, jak spod Hindukuszu zaczęli wyjeżdżać pierwsi amerykańscy żołnierze. Media informują, że afgańscy przywódcy zostali do Waszyngtonu zaproszeni, ponieważ Pentagon obawia się, że po wycofywaniu wojsk w kraju ponownie dojdzie do rozlewu krwi. Ostatni wojskowi mają opuścić Afganistan 11 września w 20. rocznicę ataku na World Trade Center w Nowym Jorku. Ale urzędnicy Departamentu Obrony oczekują, że większość wyjedzie z Kabulu do 4 lipca.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.