Rozwiązywanie umów z pominięciem standardów
Mimo zapewnień szefowej resortu edukacji o braku redukcji zatrudnienia w szkołach w związku z reformą oświatową zwolnienia są wpisane w nowe przepisy. Niestety regulacje te stawiają nauczycieli w bardzo niekorzystnej sytuacji
W związku z wprowadzaniem nowego systemu oświaty od 1 września 2017 r. rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Jest to jednak eufemizm, gdyż tak naprawdę będą one likwidowane. Część z nich zostanie przekształcona przez samorządy w inne szkoły lub włączona do innych jednostek. W odniesieniu do pozostałych w grę wchodzi likwidacja, która co do zasady będzie rozłożona na trzy lata. I tak w roku 2017 przestaną działać pierwsze klasy gimnazjum, w 2018 - drugie, a w 2019 - trzecie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.