Szpiedzy przeciw umowie z Iranem
Konflikt między Izraelem a Iranem przybiera na sile. Wczoraj Teheran zapowiedział, że zacznie ponownie wzbogacać uran do poziomu 60 proc. To odwet za atak na ośrodek nuklearny w Natanz
We wczorajszym wirtualnym spotkaniu poświęconym kwestii Iranu uczestniczyli doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA i Izraela Jake Sullivan oraz Meir Ben-Szabbat. Konferencja odbyła się dwa dni po ataku na irański ośrodek nuklearny w Natanz. O jego przeprowadzenie oskarżony został Izrael. Wszystko działo się na dzień przed kolejną rundą rozmów w Wiedniu, gdzie toczą się negocjacje w sprawie powrotu do umowy nuklearnej z 2015 r. Jerozolima jest jej przeciwna. Według Izraela w ten sposób Iran kupuje sobie czas, by dokończyć prace nad bronią atomową.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.