Pandemiczne centrum świata jest w Indiach
Od kilku dni drugi pod względem ludności kraj na świecie przoduje, jeśli idzie o liczbę wykrywanych przypadków zakażenia wirusem
W weekend padł niechlubny rekord – infekcję zdiagnozowano u prawie 80 tys. osób. To znaczy, że w ciągu jednego dnia odnotowano w Indiach niewiele mniej infekcji niż podczas całej pandemii w sąsiednich Chinach. Kraj znajduje się na najlepszej drodze, żeby jeszcze w tym tygodniu przekroczyć poziom czterech milionów zakażeń. Dotychczas miało to miejsce wyłącznie w Stanach Zjednoczonych (gdzie wykryto ich już ponad 6 mln); lada moment w tym gronie znajdzie się również Brazylia. Jeśli pandemia w tym kraju nieco osłabnie, to Indie niebawem zepchną największy kraj Ameryki Łacińskiej na drugie miejsce pod względem liczby osób, u których zdiagnozowano infekcję.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.