Od 19 maja mniej pracy dla urzędników przy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności GospodarczejMinister rozwoju nie będzie już prowadził postępowań administracyjnych w sprawie sprostowania pomyłek gminnych urzędników przy wpisywaniu danych do ewidencji firm. Sami naprawią swoje błędyPiotr Pieńkosz•11 maja 2016
Dogonić Koreę albo chociaż Hiszpanię. To nasz cyfryzacyjny celADMINISTRACJA Nieznacznie gorsza od Słowenii, minimalnie lepsza od Andory i na podobnym poziomie co niespełna milionowe Fidżi - tak plasuje się Polska w rankingu ONZ wskazującym kraje z najlepiej rozwiniętą e-administracją. Zajęliśmy w nim odległe 42. miejscePatryk Słowik•29 kwietnia 2016
Gmina e-fakturom nie powie już "nie"AKTUALNOŚCI 95 proc. samorządów nie przyjmuje faktur elektronicznych do systemów finansowo-księgowych. Sytuację ma zmienić ustawa o elektronicznym fakturowaniu w zamówieniach publicznychŁukasz Zalewski•13 kwietnia 2016
Sektor bankowy ratuje kulejącą e-administracjęTECHNOLOGIE W tym roku za pośrednictwem e-bankowości założymy profil zaufany do kontaktów z urzędami. A w tym miesiącu zalogujemy się na platformę ZUSTomasz Żółciak•13 kwietnia 2016
Banki dały radę z 500+, ZUS nieŚWIADCZENIA Jeśli tempo składania wniosków o pieniądze na dzieci się utrzyma, niemal wszyscy z 2,7 mln zainteresowanych zdążą to zrobić w tym miesiącuTomasz Żółciak•04 kwietnia 2016
Nowocześni radni preferują wirtualne kontaktySamorządowcy mają ustawowy obowiązek utrzymywania więzi z mieszkańcami. Coraz chętniej wykorzystują do tego internet. W ten sposób konsekwentnie budują relacje z wyborcamiPiotr Pieńkosz•02 marca 2016
Odpis aktu? Bardzo proszę, ale za kilka miesięcyMimo że system centralny, do którego podłączone są wszystkie gminy, działa niemal od roku, nie znaczy to, iż sprawy można załatwić szybko. Nawet 4 miesiące czeka się na odpis aktu urodzenia w Warszawie19 lutego 2016
Przez internet dopełnimy już coraz więcej formalnościRząd uruchamia nową elektroniczną platformę administracji publicznej. To dobra okazja, by rozpocząć korzystanie z urzędowych e-usług. Chciałbym się dowiedzieć, co muszę zrobić, by kontaktować się z administracją publiczną przez internet. Czy będę mógł tą drogą załatwić wszystkie sprawy. Czytałem, że zakres e-usług jest na razie bardzo skromny - pisze pan ZygmuntPiotr Pieńkosz•01 lipca 2015