Dziennik Gazeta Prawana logo

Bez rekompensaty, jeżeli nie było złej woli wojewody

Prawo nie obliguje sądu do przyznania rekompensaty, nawet jeżeli pracodawca w wyniku przewlekłych postępowań nie może wywiązać się z umowy i musi spłacać kary umowne. Tak wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Poznańska agencja zatrudnienia zwróciła się w maju 2019 r. do wojewody z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę cudzoziemca na stanowisku pracownika przemysłowego w pracach prostych. Z uwagi na przeciągające się procedury w listopadzie 2019 r. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na bezczynność wojewody w sprawie rozpoznania wniosku. Domagała się też rekompensaty z uwagi na to, że przez brak decyzji nie mogła wywiązać się z umowy, przez co nałożono na nią karę.

Pozostało 94% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.