Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Pozostałe podatki

Niemcy i Szwajcaria podpiszą protokół

3 lipca 2018
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Są szanse na rozwiązanie sporu podatkowego związanego z opodatkowaniem nieujawnionych środków niemieckich obywateli przechowywanych na kontach bankowych w szwajcarskich bankach. Do końca października ma zostać zawarte ostateczne porozumienie w sprawie niemiecko-szwajcarskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Prowadzone od marca 2010 r. negocjacje dotyczące protokołu do umowy mają na celu zapewnienie trwałego rozwiązania problemu związanego z majątkiem niemieckich obywateli ukrywanych na szwajcarskich kontach.

Obecnie prowadzone są negocjacje w sprawie propozycji włączenia do umowy 35-proc. podatku u źródła, który zostanie nałożony na środki przechowywane na kontach w szwajcarskich bankach.

EM

Dziękujemy za przeczytanie artykułu!
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.