Polskie firmy zapłacą więcej za ogrzewanieZakład energochłonny, który korzysta z Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (EU ETS), nie kupi już bez akcyzy węgla bądź gazu dla celów opałowychMariusz Szulc•12 marca 2018
Śląskie kopalnie nie mają co liczyć na ulgę podatkowąNie będzie niższej akcyzy od prądu wykorzystywanego przy wydobyciu węgla kamiennego. Potrzebna była na to zgoda Komisji Europejskiej. Z informacji DGP wynika, że się jej nie doczekamyMariusz Szulc•08 marca 2018
Nowa opłata emisyjna. Benzyna i olej napędowy mogą podrożećDo każdego litra paliwa silnikowego będzie doliczane 10 groszy. To pomysł resortu energii na wsparcie ekologicznego transportu wodorowego i elektrycznegoMariusz Szulc•07 marca 2018