Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Wirusowe 5-10-15. SARS-CoV-2 u dzieci i młodzieży wciąż pozosta je zagadką

Nawet jeśli szkoły są bezpieczne, to wciąż nie ma pewności, że bezobjawowe dzieci nie zawloką wirusa do domu
Nawet jeśli szkoły są bezpieczne, to wciąż nie ma pewności, że bezobjawowe dzieci nie zawloką wirusa do domuembuk-importer
11 sierpnia 2020

Szkoła tuż za progiem, a my dalej nie rozumiemy w pełni zachorowań na COVID-19 u najmłodszych

Pomimo że pandemia trwa już ponad pół roku, wciąż wiele aspektów związanych z koronawirusem nie jest do końca wyjaśnionych. W kontekście zbliżającego się września najważniejsze jest jednak pytanie o to, czy powrót do szkoły będzie bezpieczny. Odpowiedź wydaje się niejednoznaczna. Z jednej strony przykład wielu krajów pokazuje, że ryzyko pojawienia się ogniska koronawirusa w placówce edukacyjnej jest niewielkie. Z drugiej strony – nie jest to całkiem wykluczone.

Przykładem chociażby Izrael, gdzie takie ognisko pojawiło się pod koniec maja w jednym z jerozolimskich gimnazjów (uczy się w nich młodzież w wieku 12–18 lat), Gymnasia Ha’iwrit. Koronawirusem zaraziło się wówczas 154 uczniów (13,3 proc. ogółu) oraz 26 pracowników szkoły (16,6 proc. ogółu). Badający sprawę eksperci zwrócili jednak uwagę, że w szkole nie stosowano środków ostrożności.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.