Reforma kształcenia lekarzy może spowodować chaos
Zgodnie z pomysłem resortu zdrowia za sześć lat dwa roczniki lekarzy jednocześnie ukończą uczelnie medyczne. Oznacza to, że mogą mieć problemy z rozpoczęciem specjalizacji
Ministerstwo Zdrowia chce zlikwidować lukę pokoleniową, która powstała w wyniku emigracji zarobkowej lekarzy. Medycy mają szybciej uczyć się zawodu, co pozwoli im wcześniej wejść na rynek pracy. Takie zmiany zakłada nowy program kształcenia na uczelniach medycznych. Zacznie obowiązywać już w październiku. Wtedy pierwszy rocznik przyszłych lekarzy rozpocznie naukę na nowych zasadach, które określiła nowelizacja ustawy z 28 kwietnia 2011 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz.U. nr 113, poz. 658).
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.