Dziennik Gazeta Prawana logo

Resort nawalił, NFZ nie zapłaci

Prawo bezpłatnego leczenia pacjentów mogą stracić jednego dnia placówki medyczne w 6 województwach

I znów wojna nerwów między pacjentami, szpitalami i NFZ. Za trzy miesiące wygasa prawie połowa kontraktów, które fundusz zawarł ze szpitalami i z przychodniami. Bez nowych placówki medyczne nie będą mogły świadczyć usług zdrowotnych. NFZ przyznaje, że może nie zdążyć z wyborem nowych świadczeniodawców. Już musiałby rozpisywać konkursy, ale brakuje potrzebnych rozporządzeń (określą, za jakie procedury płaci fundusz). Niby logiczne. Tyle że jeśli umowy nie zostaną na czas przedłużone, prawo bezpłatnego leczenia pacjentów utracą jednego dnia wszystkie placówki medyczne w woj. lubelskim i przeważająca ich większość w woj. opolskim, lubuskim i zachodniopomorskim, mazowieckim i świętokrzyskim.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.