Dziennik Gazeta Prawana logo

Nie będzie więcej lekarzy. Uczelniom nie opłaca się już ich kształcić

W zawodzie pogłębia się luka pokoleniowa. Mimo to minister zdrowia nie zwiększa liczby miejsc na bezpłatnej medycynie. Znacznie przybędzie tylko studentów z zagranicy

Od roku w medycznych szkołach wyższych wdrażana jest reforma kształcenia. Studenci będą o rok krócej uczyć się zawodu, aby szybciej wejść na rynek pracy. Lekarzy nie przybędzie jednak w szpitalach i przychodniach, jeśli więcej osób nie rozpocznie nauki w uczelniach. O tym co roku decyduje minister zdrowia, ustalając limit przyjęć na studia medyczne. Obecnie trwają konsultacje projektu nowego rozporządzenia w tej sprawie. Wynika z niego, że od października na kierunku lekarskim w całym kraju będzie studiować o 70 osób więcej niż obecnie. W sumie naukę medycyny rozpocznie 3107 osób.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.