Dziennik Gazeta Prawana logo

Spór o leczenie raka piersi

Ministerstwo Zdrowia chce pozbawić pacjentki szansy na leczenie blisko domu - alarmują Amazonki

Nowotwór piersi ma być w Polsce leczony nowocześnie. Pacjentki, u których zostanie zdiagnozowany, znajdą się pod opieką specjalnych ośrodków (tzw. breast cancer units) oferujących kompleksową opiekę na każdym etapie choroby: od diagnozy poprzez terapię, po leczenie paliatywne, wsparcie psychologiczne i socjalne. Zdaniem ekspertów w Polsce powinno ich powstać ok. 70. To docelowy model, do którego onkologia dopiero zmierza, więc pacjentki nie zostaną pozbawione z dnia na dzień możliwości terapii w tych placówkach, gdzie leczą się obecnie. Jednak Federacja Stowarzyszenie Amazonek alarmuje, że ośrodków kompleksowej opieki powstanie za mało, bo nie więcej niż 20.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.