Dziennik Gazeta Prawana logo

Państwo zapłaci za botoks na leczenie migreny

21 czerwca 2022

Od lipca rusza refundacja nowej terapii dla chorych na migrenę. Obejmie pacjentów, u których dotychczasowe leczenie nie zadziałało

Wed
Wed

Do refundacji po raz pierwszy wchodzi leczenie migreny. Głównie botoksem, który od lipca będzie dostępny w programie lekowym. To znaczy, że leki będą podawane w szpitalu, ale bezpłatnie. W planach jest to, żeby były dostępne w co najmniej dwóch ośrodkach na województwo. To może utrudnić dostępność osobom, które będą musiały dojeżdżać. Jednak resort zdrowia chce mieć na razie kontrolę nad programem, a obawia się, że byłaby ona utrudniona, gdyby włączył w to zbyt wiele placówek.

Pozostało 95% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.