Państwo zapłaci za botoks na leczenie migreny
Od lipca rusza refundacja nowej terapii dla chorych na migrenę. Obejmie pacjentów, u których dotychczasowe leczenie nie zadziałało
Do refundacji po raz pierwszy wchodzi leczenie migreny. Głównie botoksem, który od lipca będzie dostępny w programie lekowym. To znaczy, że leki będą podawane w szpitalu, ale bezpłatnie. W planach jest to, żeby były dostępne w co najmniej dwóch ośrodkach na województwo. To może utrudnić dostępność osobom, które będą musiały dojeżdżać. Jednak resort zdrowia chce mieć na razie kontrolę nad programem, a obawia się, że byłaby ona utrudniona, gdyby włączył w to zbyt wiele placówek.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.