Dziennik Gazeta Prawana logo

Mariusz, teraz albo nigdy!

24 listopada 2019

P rawie dwa lata temu minister obrony Mariusz Błaszczak powołał pełnomocnika ds. Agencji Uzbrojenia. Niestety do tej pory nie poznaliśmy efektów jego pracy. Na pytania o nie padała odpowiedź, że trwają pogłębione analizy. Z kolei dwa tygodnie temu na łamach DGP opisaliśmy niemożność resortu obrony i nadzorowanej przezeń Polskiej Grupy Zbrojeniowej w modernizacji czołgów Leopard. Od kilku miesięcy kilkadziesiąt pojazdów stoi rozłożonych w zakładzie Bumar i nic się z nimi nie dzieje. Po prostu się nie da.

Tymczasem dwa dni przed powstaniem niniejszego komentarza „Rzeczpospolita” opisała, że PGZ w obecnej formie zostanie zlikwidowana. Z jej części, w połączeniu z odpowiedzialnym dziś za zakupy Inspektoratem Uzbrojenia, ma powstać AU. Ma to być wynik sporu w rządzie, kto ma nadzorować zbrojeniówkę. Choć wydaje się, że geneza pomysłu jest nieco inna, faktycznie słychać plotki o takich konceptach.

Pozostało 84% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.