Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Edukacja

Świetne wyniki, złe samopoczucie

Uczniowie osiągnęli świetne wyniki w matematyce i naukach przyrodniczych, 
ale szkoły nie lubią. Źle się w niej czują także nauczyciele, którzy te przedmioty prowadzą
Uczniowie osiągnęli świetne wyniki w matematyce i naukach przyrodniczych, 
ale szkoły nie lubią. Źle się w niej czują także nauczyciele, którzy te przedmioty prowadząfot. Dawid Zuchowicz/Agencja Wyborcza.pl
5 grudnia 2024
Ten tekst przeczytasz w 6 minut

Dobosz-Leszczyńska: 
Niska satysfakcja zawodowa nauczycieli z pewnością wpływa 
na sposób prowadzenia zajęć 
i ich odbiór przez uczniów

Polska znalazła się w ścisłej czołówce rankingu badania TIMSS 2023, zarówno w matematyce, jak i w naukach przyrodniczych. To postęp?

wioleta-doboszleszczynska-krajowy-koordynator-badania-timss-2023-instytut-badan-edukacyjnych-38357776.jpg
Wioleta Dobosz-Leszczyńska, krajowy koordynator badania TIMSS 2023, Instytut Badań Edukacyjnych

Osiągnęliśmy najlepsze wyniki w matematyce i przyrodzie z wszystkich edycji, w których braliśmy udział. Różnica jest zauważalna, zwłaszcza w przypadku matematyki. Warto podkreślić, że w 2019 r. odnotowaliśmy znany spadek, więc rezultat najnowszej edycji można traktować jak swoisty powrót do poziomu z 2015 r., z lekkim wzrostem. Trzeba jednak zauważyć, że w badaniu uczestniczyli uczniowie nieco starsi niż średnio w innych krajach biorących udział w projekcie.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.