Zmiany w WF-ie, czyli idzie nowe, ale czy lepsze?
Minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała zmiany w podstawie programowej wychowania fizycznego. Główny cel? Zwiększenie aktywności fizycznej i promowanie sportu wśród dzieci. Ale eksperci krytykują proponowane rozwiązania
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych projekty rozporządzeń w sprawie nowej podstawy programowej wychowania fizycznego.
Jak informuje resort, celem zmian w podstawówkach jest „rozwijanie szerokiego wachlarza umiejętności ruchowych, które umożliwiają dzieciom podejmowanie różnych form aktywności przez całe życie, danie nauczycielom elastyczności w prowadzeniu zajęć ruchowych, co pozwoli im na dostosowanie treści do zróżnicowanych potrzeb dzieci oraz dostępnych warunków i stworzenie środowiska wspierającego aktywność fizyczną, a nie wyłącznie ocenianie umiejętności wykonania określonych elementów technicznych”. A w przypadku szkół ponadpodstawowych „kształtowanie całożyciowej potrzeby podejmowania aktywności fizycznej, rozwój sprawności motorycznej i świadomej postawy prozdrowotnej”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.