Dziennik Gazeta Prawana logo

Energia jest towarem

Energia jest towarem
Dziennik Gazeta Prawna / Fot. wojtek górski
1 marca 2024

Energia powinna być traktowana jak towar, ale Polacy do tego nie przywykli. Rynek jest nadzorowany przez regulatora, a takie działania jak zamrożenie cen w trakcie kryzysu utwierdzają ich w przekonaniu, że to dobro, które otrzymują na specjalnych zasadach

Podczas debaty zorganizowanej pod patronatem serwisu „Biznes i klimat” dziennikarze i publicyści rozmawiali o rynku energii, o zasadach, które nim rządzą, o świadomości społeczeństwa polskiego w obszarze energetyki, o rachunkach za prąd – przyszłych i obecnych – oraz o przyszłości i transformacji, która, zdaniem wszystkich uczestników rozmowy, powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej.

Pozostało 96% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.