Dziennik Gazeta Prawana logo

Śmiertelny problem branży futrzarskiej

Duńczycy mają teraz problem z utylizacją wybitych zwierząt
Duńczycy mają teraz problem z utylizacją wybitych zwierzątembuk-importer
18 listopada 2020

Ze względu na ryzyko epidemiczne Duńczycy zdecydowali o wybiciu norek hodowanych w tym kraju. Polscy producenci obawiają się, że to samo może czekać ich biznes. Nie potrzeba do tego piątki dla zwierząt

We wtorek parlament w Kopenhadze udzielił zgody na odstrzał kilkunastu milionów norek. Wprowadzono także zakaz hodowli tych zwierząt do końca 2021 r. Nie ustalono jeszcze zasad rekompensowania strat przedsiębiorcom, którzy zatrudniają ok. 6 tys. pracowników. Decyzje o odstrzale części norek podjęły też Hiszpania i Holandia.

Pozostało 95% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.