Delegacja sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości to ustrojowy anachronizm [OPINIA]Delegowanie sędziów do Ministerstwa Sprawiedliwości jest instytucją sprzeczną z art. 173 Konstytucji RP. Ani „budzącą wątpliwości”, ani „wymagającą ponownej oceny”, tylko sprzeczną i w związku z tym wymagającą zniesienia - pisze dr Michał Długosz.Michał Długosz•15 czerwca 2026
Dlaczego nikogo nie obchodzi prawo do dobrej administracji?Sprawność aparatu państwowego jest, jaka jest, i nikt realnie nie walczy o jej ulepszenie. Prawo do dobrej administracji? Cóż… po prostu je mamy, ale jego realizacji w życiu nie widać.Michał Długosz•30 września 2025