Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
Wojna na Ukrainie

Donald Trump nie chce już mediować między Rosją a Ukrainą

W czasie swojej pierwszej kadencji Donald Trump spotkał się z Władimirem Putinem w Helsinkach w 2018 roku
W czasie swojej pierwszej kadencji Donald Trump spotkał się z Władimirem Putinem w Helsinkach w 2018 rokufot. Brendan Smialowski/AFP/East News
21 maja 2025
Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Europejczycy przekonują, że Amerykanie powinni pozostać zaangażowani w wysiłki na rzecz zakończenia wojny. Równocześnie pracują nad kolejnym, już osiemnastym pakietem sankcji na Moskwę

Po miesiącach rozmów i ustępstw wobec Rosji, które ani o krok nie przybliżyły nas do zakończenia wojny w Ukrainie, Donald Trump sygnalizuje wycofanie się Stanów Zjednoczonych z udziału w negocjacjach.

Tuż po poniedziałkowej rozmowie z Władimirem Putinem prezydent USA oświadczył, że „Rosja i Ukraina natychmiast rozpoczną negocjacje na temat zawieszenia broni i – co najważniejsze – zakończenia wojny”. Ale – podkreślił we wpisie na portalu TruthSocial – „warunki tego zostaną wynegocjowane między obiema stronami, ponieważ to one znają szczegóły, których nikt inny nie jest świadomy”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.