Dziennik Gazeta Prawana logo

G20. Wiemy, kto dostał zaproszenie do Waszyngtonu

Choć rząd powołał własnego pełnomocnika do spraw uczestnictwa Polski w pracach grupy G20, to "duży pałac" ponownie wyśle swojego przedstawiciela na czerwcowe spotkanie szerpów w Waszyngtonie.

Informacja o tym, komu powierzono kompetencje Pełnomocnika Rządu ds. uczestnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Grupy G20, wbrew pozorom nie jest dostępna „od ręki”. Jak udało się potwierdzić DGP, od 3 grudnia 2025 r. wspomnianą funkcję pełni wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki, który został powołany na to stanowisko przez premiera Donalda Tuska na podstawie rozporządzenia z 28 listopada 2025 r.

Pozostało 93% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.