G20. Wiemy, kto dostał zaproszenie do Waszyngtonu
Choć rząd powołał własnego pełnomocnika do spraw uczestnictwa Polski w pracach grupy G20, to "duży pałac" ponownie wyśle swojego przedstawiciela na czerwcowe spotkanie szerpów w Waszyngtonie.
Informacja o tym, komu powierzono kompetencje Pełnomocnika Rządu ds. uczestnictwa Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Grupy G20, wbrew pozorom nie jest dostępna „od ręki”. Jak udało się potwierdzić DGP, od 3 grudnia 2025 r. wspomnianą funkcję pełni wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki, który został powołany na to stanowisko przez premiera Donalda Tuska na podstawie rozporządzenia z 28 listopada 2025 r.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.