Tylko dla Śląska, a co z resztą
Deklaracja rządu, że zamiast przepisów wykonawczych do ustawy metropolitalnej ma już projekt nowej ustawy tylko dla Górnego Śląska, zaskoczyła i jednocześnie zawiodła wiele samorządów
Z jednej strony rząd odkrył karty, pokazując, że budowana przez wiele lat koncepcja obszarów metropolitalnych mu się nie podoba. Z drugiej zaś wciąż nie wiadomo, co tak konkretnie się w obowiązującej ustawie nie spodobało. Czy chodzi o poważne usterki dotychczasowej ustawy, braki finansowe budżetu, czy może o kompromis między dużymi a małymi jednostkami samorządu terytorialnego, które miałyby wchodzić w skład aglomeracji? Z pewnością nowa ustawa ma doprowadzić do ograniczenia wydatków kosztem innych miast niż aglomeracja górnośląska. A jednocześnie nie wysyłać sygnału do Unii Europejskiej o całkowitym odejściu od koncepcji metropolitalnej.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.