Jak zwołać zgromadzenie wspólników spółki z o.o.
Zwołując doroczne spotkanie właścicieli udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, trzeba pamiętać o właściwej procedurze zawiadamiania
Zwyczajne zgromadzenie wspólników powinno w większości polskich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością odbyć się najpóźniej 30 czerwca. Kodeks spółek handlowych wymaga bowiem, by wspólnicy spotkali się w terminie sześciu miesięcy po upływie każdego roku obrotowego, i żeby rozpatrzyli sprawozdanie zarządu z działalności spółki, a także sprawozdanie finansowe. Powinni wówczas powziąć także uchwałę o podziale zysku albo o pokryciu straty (o ile sprawa ta nie została wyłączona spod kompetencji wszystkich udziałowców). Przy okazji udzielają członkom organów spółki absolutorium. Tego wszystkiego nie da się bowiem zrobić przy żadnej innej okazji. [Przykład 1]
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.