Za brak mieszkań dla eksmitowanych lokatorów gmina zapłaci odszkodowanie
Prowadzę działalność w budynku mieszkalno-usługowym, w którym wynajmuję lokale nie tylko firmom, ale też osobom fizycznym. Mimo wyroków eksmisyjnych z prawem do lokalu socjalnego od gminy te osoby mieszkały w nich jeszcze trzy lata. Gmina nie miała lokali, oni nie płacili, a ja ponosiłem wszystkie koszty - ok. 20 tys. zł. Czy mogę żądać od gminy odszkodowania? Jeśli tak, czy również za okres po opuszczeniu lokali?
Z informacji czytelnika wynika, że osoby, które mieszkały u niego, nie miały ku temu żadnego tytułu prawnego, bowiem orzeczono wobec nich eksmisje z prawem do lokali socjalnych od gminy, przy czym ta od lat nie realizowała swojej powinności. Właściciel nieruchomości ma możliwość złożenia pozwu przeciwko gminie o odszkodowanie tytułem bezprawnego zajmowania lokali przez lokatorów. Odszkodowanie będzie jednak przysługiwało tylko za okresy, w których faktycznie w nich przebywali.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.