Dziennik Gazeta Prawana logo

E-myto opłacone z chwilą wpływu na konto banku

2 lipca 2018

WSA uznał, że nie można ukarać kierowcy za przejazd bez opłaty, jeśli wpłacone przelewem pieniądze nie zostały zaksięgowane w systemie viaTOLL, zanim wjechał on na drogę płatną

Wydarzenia, które znalazły swój epilog przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie, rozegrały się w sierpniu 2012 r. Wtedy to na płatnym odcinku drogi krajowej nr 7 patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał do kontroli ciężarówkę. Stwierdzono, że system zanotował przejazd bez opłaty 21 sierpnia o godz. 15.05 oraz o godz. 23.52 poprzedniego dnia. Tłumaczenia kierowcy, że przed wyjazdem w trasę konto zostało zasilone kwotą 900 zł, na nic się zdały i zostały nałożone na niego dwie kary administracyjne, po 3 tys. zł każda.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.