Dziennik Gazeta Prawana logo

Położne i pielęgniarki będą się uczyły po staremu

Ochrona zdrowia

Dopiero za dwa lata powstaną nowe szczegółowe programy kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych. Tak wynika z nowelizacji z 26 lipca 2013 r. ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej (Dz.U. poz. 940), która wchodzi dziś w życie. Poprzednio obowiązujące przepisy dawały ekspertom czas na ich opracowanie do 23 sierpnia tego roku. Odpowiedzialne za to było Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych (CKPPiP). Nie zdążyło jednak wywiązać się z tego obowiązku, które Ministerstwo Zdrowia nałożyło na nie w 2011 r. Resort zdrowia nie zapewnił centrum finansowania. Posłowie musieli więc pilnie znowelizować przepisy. Zgodnie z art. 1 ust. 3 zmienionej ustawy do czasu ogłoszenia nowych zasad kształcenia pielęgniarek będzie się odbywało na podstawie starych ramowych programów obowiązujących do 23 sierpnia 2013 r.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.