Wniesienie mebli to nie dowód, że budynek jest użytkowany
Nadzór budowlany przeprowadził kontrolę nowo wybudowanego pawilonu handlowego. Nie byłem o niej zawiadomiony. W efekcie ani ja jako inwestor (prowadzący działalność gospodarczą), ani kierownik budowy nie byliśmy obecni podczas przeprowadzania czynności. Inspektorzy nałożyli na mnie karę za przystąpienie do użytkowania obiektu bez pozwolenia. O tej okoliczności miało świadczyć m.in. uporządkowanie terenu i wyposażenie pomieszczeń pawilonu w meble biurowe. Czy rzeczywiście nadzór miał prawo uznać, że samo wniesienie mebli do budynku automatycznie oznacza przystąpienie do jego użytkowania?
Umieszczenie w obiekcie handlowym mebli biurowych nie uzasadnia jeszcze twierdzenia o przystąpieniu do jego użytkowania. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w wyroku z 23 grudnia 2015 r. (sygn. akt II SA/Po 971/15, www.orzeczenia.nsa.gov.pl).
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.