Dziennik Gazeta Prawana logo

Rozporządzenie dla notariuszy na ostatniej prostej

3 lipca 2018

- Projekt rozporządzenia ministra sprawiedliwości w sprawie sposobu sporządzenia elektronicznego wypisu i wyciągu z aktu notarialnego został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji, a następnie skierowany do Rządowego Centrum Legislacji z wnioskiem o zwolnienie z obowiązku rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą. To ostatni etap procedury legislacyjnej, poprzedzający podpisanie rozporządzenia - zapewniają przedstawiciele resortu sprawiedliwości. Pierwotnie rozporządzenie miało wejść w życie 9 kwietnia. Od tego dnia miało bowiem działać Centralne Repozytorium Elektroniczne Wypisów Aktów Notarialnych (CREWAN). System, który miała przygotować Krajowa Rada Notarialna, był gotowy na czas, ale notariusze nie mogą z niego skorzystać do momentu opublikowania rozporządzenie.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.