Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo

Najpierw przestrzegać, potem zmieniać. Jak eksperci oceniają pomysł zmiany konstytucji?

Prezydent Karol Nawrocki podczas obchodów 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Projekt nowej ustawy zasadniczej ma zająć się powołana właśnie przez prezydenta Rada Nowej Konstytucji.PAP / Radek Pietruszka
dzisiaj, 21:00

Prezydent powołał ciało, które ma przygotować projekt nowej ustawy zasadniczej. Tymczasem eksperci, z którymi rozmawiał DGP, podkreślają, że choć ta obecna ma swoje mankamenty, to teraz nie jest dobry moment na dokonywanie zmian w tak ważnym akcie prawnym.

Wypracowaniem projektu nowej konstytucji ma się zająć powołana 3 maja przez prezydenta Rada Nowej Konstytucji, w której skład weszli m.in. była prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Julia Przyłębska, konstytucjonalista Ryszard Piotrowski oraz była szefowa Ministerstwa Sprawiedliwości Barbara Piwnik. Obiekcje głowy państwa dotyczą przede wszystkim niejasnego podziału władzy między ośrodkiem prezydenckim a rządowym.

Pozostało 96% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.