Autopromocja
Dziennik Gazeta Prawana logo
VAT

Brytyjski VAT stał się przychodem polskich sprzedawców

9 marca 2021
Ten tekst przeczytasz w 8 minut

Z początkiem 2021 r. podatek od towarów i usług nakładany w Wielkiej Brytanii przestał być już daniną unijną, powinien być więc zaliczany w Polsce do przychodów bądź kosztów ich uzyskania

To kolejny podatkowy skutek brexitu, który może uderzyć w krajowych przedsiębiorców. Odczują go przede wszystkim firmy sprzedające towary lub niektóre usługi (np. reklamowe, prawne czy doradcze) do Wielkiej Brytanii. Jeśli bowiem na fakturze, którą wystawią, znajdzie się brytyjski podatek należny, to sprzedawcy będą musieli wykazać taką daninę w Polsce jako przychód podlegający opodatkowaniu.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku nie było takiej potrzeby, bo brytyjski VAT był traktowany jak podatek od wartości dodanej nakładany w krajach unijnych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.