Od 1 stycznia 2011 r. faktury prześlemy e-mailem lub faksem
Ministerstwo Finansów zgadza się, aby faktury można było przesyłać od 1 stycznia 2011 r. w pliku PDF e-mailem lub faksem.
Rewolucja w fakturowaniu ma nastąpić już od nowego roku. Wszelkie utrudnienia dotyczące wystawiania, przechowywania i korygowania faktur znikną. Resort finansów proponuje bowiem, aby faktury można było przesyłać w dowolny sposób, np. w pliku PDF e-mailem lub faksem. Nie trzeba ich zabezpieczać podpisem elektronicznym. Nie będzie wymagane również spełnienie wymogów dotyczących elektronicznej wymiany danych (EDI). Firmy będą mogły dalej stosować te zabezpieczenia, ale nie będą one obligatoryjne. Co więcej, jeśli firmy będą przesyłały faktury drogą elektroniczną, a dane na wielu fakturach będą takie same, to będzie można podać je tylko raz. To uprości obrót fakturami.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.
Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.