Dziennik Gazeta Prawana logo

Kiedy złożyć PIT i zapłacić podatek

11 stycznia 2012

Na rozliczenie rocznego zeznania PIT za 2011 r. mamy czas do 30 kwietnia 2012 r. Można jednak już dziś złożyć deklarację, a 30 kwietnia wpłacić podatek. Szybkie złożenie PIT przyniesie korzyści podatnikowi

Z każdego złotego, którego zarobiliśmy w ubiegłym roku, należy rozliczyć się z fiskusem. O tym, czy konieczna będzie zapłata podatku, zdecyduje wysokość zarobków. Z kolei to, jaki formularz podatkowy będziemy musieli wypełnić, zależy od źródła pochodzenia zarobionych pieniędzy. Warto jednak pamiętać o jednej zasadzie, złożenie deklaracji nie jest ściśle związane z zapłatą podatku - chyba że dopełnienie tych obowiązków zostawiamy na 30 kwietnia. Można np. formularz PIT złożyć 11 stycznia w urzędzie skarbowym, a podatek dopłacić - jeśli tak wyjdzie z rozliczenia - dopiero 30 kwietnia.

Pozostało 91% treści
Ten artykuł przeczytasz tylko z aktywną subskrypcją Premium.
Skorzystaj z PROMOCJI NA PIERWSZY MIESIĄC.

Zyskaj nielimitowany dostęp do wszystkich treści:
wyjaśnień ekspertów, raportów i pogłębionych analiz oraz narzędzi dla specjalistów.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.