Będą trzy podpisy, ale razem nie da się ich użyć
Agnieszka Baklarz: Ministerstwo Cyfryzacji i MSWiA powinny zadbać o to, by możliwe było podpisanie sprawozdań wszystkimi podpisami jednocześnie
fot. Materiały prasowe
dr Agnieszka Baklarz biegły rewident, członek zarządu w A. Bombik Kancelaria Biegłego Rewidenta sp. z o.o.
Od 1 stycznia 2020 r. pojawi się trzecia możliwość sygnowania sprawozdań – elektronicznym dowodem tożsamości. To opłacalne rozwiązanie dla zarządów?
Podpis osobisty będzie dawał coraz więcej możliwości. Nie będzie przeznaczony tylko do podpisania sprawozdania. Użyjemy go np. do sygnowania dowolnego dokumentu, wniosku kierowanego do urzędu (np. do Krajowego Rejestru Sądowego), zalogowania się do profilu zaufanego oraz do portali administracji publicznej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.