Dziennik Gazeta Prawana logo

NFZ bada satysfakcję i… ostrzega przed oszustami

3 marca 2020

Osoby, które przebywały ostatnio w szpitalu, mogą się spodziewać telefonu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzwoniący do nich ankieterzy spytają m.in. o warunki pobytu i leczenia oraz komunikację z personelem. Nie należy im jednak podawać danych osobowych czy informacji medycznych.

Badanie satysfakcji realizowane jest w ramach pilotażu centralnego zbierania opinii pacjentów po pobycie szpitalnym. Jak informuje prezes NFZ Adam Niedzielski, w pierwszej kolejności przebadane mają zostać osoby, które przeszły zabieg endoprotezoplastyki lub usunięcia zaćmy. Deklaruje, że wyniki zostaną upublicznione.

Pozostało 89% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.