Dziennik Gazeta Prawana logo

Wciąż brakuje centrów urazowych

NOWE PRAWO - Pacjenci z oparzeniami, odmrożeniami oraz ofiary wypadków z najcięższymi obrażeniami mają być leczeni w centrach urazowych. Tyle że część z nich jeszcze nie zaczęła działać.

W całym kraju miało powstać 14 centrów urazowych. Zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz nowelizacją rozporządzenia ministra zdrowia z 11 lutego 2011 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego (Dz.U. nr 40, poz. 212) powinny być wpisane do wojewódzkich planów zabezpieczenia ratownictwa medycznego. Dopiero po spełnieniu tego wymogu formalnego ośrodek może przyjmować pacjentów. Problem w tym, że nie wszystkie województwa mają odpowiednie zapisy w swoich planach, ponieważ nie zdążyły z utworzeniem centrów. Jak ustalił "DGP", 1 kwietnia centrum nie będzie działać na czas np. w województwie kujawsko-pomorskim.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.