Szef szpitala w komisji konkursowej może mieć większość
Ochrona zdrowia
Prezesi samorządów lekarskiego oraz pielęgniarek i położnych protestują przeciw trybowi przyjęcia przez ministra zdrowia rozporządzenia z 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzenia konkursu na stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą (Dz.U. poz. 182). Minister już po zakończeniu konsultacji społecznych nad projektem wprowadził do niego nowe zapisy. Dyrektor SPZOZ będzie mógł wprowadzić do komisji konkursowych powołujących ordynatorów szpitali od trzech do sześciu swoich przedstawicieli. Ponadto w zespole zasiądą po jednym przedstawicielu okręgowej rady lekarskiej i okręgowej rady pielęgniarek i położnych oraz organu założycielskiego, a także dwóch lekarzy posiadających specjalizację z tej samej lub pokrewnej dziedziny medyny co kandydat na szefa oddziału. Jeżeli dyrektor skorzysta ze swoich uprawnień i powoła aż sześciu swoich przedstawicieli do komisji, będzie miał w niej większość i decydujący wpływ na wybór kandydata.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.