Dziennik Gazeta Prawana logo

Likwidacja centrali NFZ ściągnie kłopoty na kartę pacjenta

Nie wiadomo, kto przejmie po reorganizacji funduszu zarządzanie systemem eWUŚ. Może to zaszkodzić kolejnemu projektowi informatycznemu: e-dokumentowi dla każdego Polaka

Od początku stycznia przychodnie i szpitale drogą elektroniczną mogą sprawdzać, czy pacjent ma prawo do bezpłatnego leczenia. Umożliwił to system Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ). Po sukcesie tego projektu informatycznego rozpoczyna się realizacja kolejnego. W ciągu 3 lat każdy z Polaków ma otrzymać osobistą elektroniczną kartę pacjenta (EKP). Decyzję o jej wdrożeniu we wrześniu 2012 r. podjął rząd.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.