Umowy z NFZ bez finansowych gwarancji
Szpitale dostały z funduszu propozycję aneksowania kontraktów, nie znając ich wysokości. Część dyrektorów zapowiada, że ich nie podpisze
NFZ rozpoczyna procedurę aneksowania obowiązujących umów ze świadczeniodawcami. Po raz kolejny bowiem w funduszu nie odbędą się konkursy. Pierwszy raz fundusz zrezygnował z ich organizacji rok temu, kiedy w tym samym czasie wygasały 43 tys. umów. Teraz sytuacja się powtórzy, bo wszystkie kontrakty rok temu przedłużono o kolejne 12 miesięcy. Dlatego trzeba je aneksować. Umożliwiła to nowelizacja z 22 lipca 2014 r. ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz innych ustaw (Dz.U. poz. 1138). Zgodnie z jej art. 23 obecne umowy ze świadczeniodawcami NFZ może przedłużyć do 30 czerwca 2016 r. Zdecydowali się na to dyrektorzy wszystkich oddziałów NFZ. Nowością jest zróżnicowanie długości umów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.