Indywidualne leczenie pozostanie tylko na papierze
Zdaniem ekspertów komisje lekarskie we wszystkich szpitalach onkologicznych dostępne dla każdego chorego będą fikcją. Brakuje bowiem specjalistów oraz pieniędzy na ich honoraria
Już za trzy miesiące pacjentów chorych na raka czeka rewolucja. Wtedy wejdzie w życie tzw. pakiet onkologiczny, który ma skrócić kolejki do leczenia. Wiosną tego roku, podczas jego prezentacji, minister zdrowia Bartosz Arłukowicz obiecał, że każdy chory będzie miał wyznaczoną indywidualną ścieżkę leczenia. Pacjentem ma się zająć specjalne konsylium lekarskie, które zdecyduje o sposobie i harmonogramie terapii. Wszystko po to, aby zadziałała zasada jednych drzwi, a chorzy nie byli odsyłani z jednej placówki do drugiej i między lekarzami. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że ta obietnica nie ma szansy na realizację. Powodem jest brak finansowania i specjalistów.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.