Dziennik Gazeta Prawana logo

E-rewolucja w szpitalach dopiero za trzy lata

Ochrona zdrowia

Nie e-WUŚ, a elektroniczna karta ubezpieczenia zdrowotnego będzie służyć do potwierdzania prawa do świadczeń. Tak wynika z projektu założeń nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz innych ustaw. Resort zdrowia zakończył jego uzgodnienia. Zgodnie z projektem placówki medyczne otrzymają więcej czasu na przygotowanie się do pełnej informatyzacji. Muszą być gotowe do wydawania dokumentacji medycznej tylko w postaci elektronicznej dopiero 1 sierpnia 2017 r. Wcześniej resort zdrowia dawał im na to czas tylko do sierpnia tego roku. Termin ten okazał się jednak całkowicie nierealny, ponieważ wiele małych placówek medycznych nie stać na wdrożenie przewidzianych w ustawie rozwiązań.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.