Dziennik Gazeta Prawana logo

Dyrektorzy szpitali krytykują ministra zdrowia za uliczne negocjacje z pielęgniarkami

Służba zdrowia

Podwyżka o 1600 zł rozłożona na cztery lata. Obietnica takiego wzrostu wynagrodzeń padła na manifestacji pielęgniarek, która w ubiegłym tygodniu odbyła się przed Sejmem. Złożył ją minister zdrowia Marian Zembala. Taka była jego odpowiedź na stanowcze żądanie pielęgniarek podwyżki w wysokości 1500 zł wypłacanej w ciągu trzech kolejnych lat. Na tym nie koniec: minister nie powiedział kategorycznie "nie" na żądanie pielęgniarek, aby kwota wzrostu zwiększyła podstawę ich wynagrodzenia. Wcześniej resort godził się jedynie na 300 zł dodatku do pensji.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.