Dodatkowe polisy nadal dobrowolne
Ochrona zdrowia
Resort zdrowia przygotował nowe przepisy, dzięki którym jeszcze przez rok ubezpieczenia od zdarzeń medycznych nie będą obowiązkowe. Chodzi o polisy, z których miały być wypłacane zadośćuczynienia i odszkodowania pacjentom poszkodowanym podczas leczenia w szpitalach. Orzeczenia o zaistnieniu szkody na zdrowiu wydają im specjalne komisje działające od 2012 r. przy wojewodach. Komisja nie ma jednak wpływu na ustalenie wysokości rekompensaty przyznawanej poszkodowanemu, ponieważ jej propozycję przedstawia szpital lub jego ubezpieczyciel. W praktyce są to kwoty daleko odbiegające od oczekiwań pacjentów, którzy muszą dochodzić swoich racji przed sądem. Powód? Większość szpitali nie ma wykupionego dodatkowego ubezpieczenia od zdarzeń medycznych, a z obowiązkowego OC takich roszczeń nie można pokryć.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.