Dziennik Gazeta Prawana logo

Kolejna grupa pracowników medycznych walczy o podwyżki

6 maja 2019

Dziś oddawanie krwi, od jutra strajk włoski – fizjoterapeuci rozpoczynają protest. Domagają się poprawy warunków pracy – przede wszystkim wzrostu płac.

W zeszłym roku podwyżki wynegocjowali lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy. Pracownicy placówek leczniczych, którzy nie zawarli z ministrem odrębnych porozumień płacowych – w tej grupie są m.in. fizjoterapeuci – podwyższenia wynagrodzeń domagają się od dawna. W styczniu usłyszeli, że podwyżki dla nich sfinansować ma marcowe podwyższenie wycen. Większość jednak wciąż się ich nie doczekała.

Pozostało 94% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.