Więcej staży dla młodych bezrobotnych
Urzędy pracy przeznaczają dodatkowe pieniądze głównie na staże. Dzięki nim młode osoby mają większe szanse na znalezienie zatrudnienia.
Miesiąc temu minister pracy i polityki społecznej wypłaciła urzędom pracy dodatkowe pieniądze na aktywizację młodych bezrobotnych. 323 mln zł mogą one przeznaczać m.in. na staże i wypłatę dotacji na własny biznes dla bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30 lat. Urzędy spodziewały się, że trafi do nich więcej pieniędzy. Ubiegały się o prawie 500 mln zł. W niektórych dodatkowe pieniądze już się kończą. Na przykład Powiatowy Urząd Pracy (PUP) w Siedlcach rozdysponował już wszystkie pieniądze otrzymane na staże, a pierwsi stażyści już rozpoczęli pracę. Urząd miał do zaoferowania 260 miejsc.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.
Możesz anulować w dowolnym momencie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.