Dziennik Gazeta Prawana logo

Znikają szlabany, ale spójnego systemu płatności nie będzie

Od 1 grudnia kierowców czeka spora rewolucja na dwóch płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad

Na trasach A2 między podłódzkim Strykowem a Koninem (99 km) i A4 między Wrocławiem a Gliwicami (162 km) Krajowa Administracja Skarbowa wdroży w pełni system e-Toll, który ostatecznie wyprze ViaToll. Oznacza to podniesienie szlabanów i zmianę sposobu płatności. Na kilka dni przed zmianami nie można uznać, że system jest przygotowany perfekcyjnie. Wśród kierowców kontrowersje wzbudza aplikacja na smartfony e-Toll PL, która działa na zasadach geolokalizacji i ściąga opłaty z konta. Od końca czerwca można z niej korzystać opcjonalnie, a dotychczasowi użytkownicy nie zostawiają na niej suchej nitki. W sklepie internetowym Google użytkownicy ocenili ją na 1,5 gwiazdki na pięć możliwych. Twierdzą, że najgorzej jest z rejestracją, która trwa bardzo długo i co chwilę pokazują się błędy, a aplikacja jest nieintuicyjna. Obecnie prowadzone są prace nad rozwojem aplikacji - twierdzi biuro prasowe KAS. Jak nas poinformowało, planowane jest m.in. uproszczenie rejestracji czy udostępnienie nowych funkcjonalności, ale nie wiadomo, kiedy uda się to wdrożyć.

Pozostało 76% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.