Dziennik Gazeta Prawana logo

Uczelnie będą śledzić kariery absolwentów

SZKOLNICTWO WYŻSZE - Nowy obowiązek przysporzy pracy uczelniom, ale nie wpłynie na ich ofertę. Nie ułatwi też absolwentom znajdowania pracy

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego chce, żeby uczelnie od października 2011 roku prowadziły monitoring losów zawodowych swoich absolwentów. Badania te będą dla nich obowiązkowe. Szkoły wyższe będą sprawdzać cyklicznie, gdzie ich byli studenci znaleźli pracę i po jakim czasie od uzyskania dyplomu. Taki obowiązek nałoży na uczelnie projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, który w tym miesiącu trafi do Sejmu.

Pozostało 91% treści
Nie pozwól, by umknęło Ci to, co najważniejsze.
Skorzystaj z promocyjnej subskrypcji
już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc.
Zyskaj dostęp do treści.

Możesz anulować w dowolnym momencie.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.